top of page
Szukaj
  • tymoteuszwitkowski4

Bezpieczeństwo i estetyka czyli najważniejsze cechy dobrych drzwi zewnętrznych

Zaktualizowano: 31 paź 2022

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych nie powinien stanowić problemu. Jednak wśród wielu propozycji dostępnych na rynku ciężko znaleźć produkt, który będzie domownikom służył przez lata. Drzwi mają w końcu nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim — zapewniać domownikom bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Parametry dobrych drzwi wejściowych

Wybierając drzwi zewnętrzne, warto wybrać modele wykonywane na wymiar. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będą one pasować do otworów. To ważna cecha, jeśli wymieniamy produkt na nowy. Zadaniem drzwi jest także chronienie pomieszczenia przed uciekaniem ciepła, dlatego powinny mieć dobre właściwości termiczne — im niższa wartość współczynnika przenikania ciepła, tym więcej pozostanie go w domu. Kolejną cechą, którą powinny wyróżniać się drzwi wewnętrzne, jest izolacyjność akustyczna. Dzięki niej niepożądane dźwięki z dworu nie dostaną się do środka.

Drzwi wejściowe muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także odznaczać się trwałością. To daje pewność, że nikt niepożądany nie dostanie się do domu. Żeby inwestycja była opłacalna, warto zwrócić uwagę na to, czy drzwi są wodoszczelne. Ważna jest też trwałość mechaniczna, odpowiadającą za ilość cykli otwierania i zamykania drzwi.

Design drzwi zewnętrznych

Dobrze mieć na uwadze, że drzwi wejściowe są wizytówką domu — zdobią go zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. W związku z tym warto wybrać model, który będzie dobrze wyglądał. Ponadczasowe są warianty wykonane z drewna. Istotny jest też odcień tego typu elementu — warto dopasować go do elewacji czy też dachu, rynien, a także ram okien. Można również zdecydować się na drzwi, które mają szklane elementy. Nadadzą im one nowoczesny design.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page