top of page
Szukaj
  • tymoteuszwitkowski4

Czym charakteryzują się segmentowe bramy garażowe?

Zaktualizowano: 7 cze 2022

Podczas budowy lub remontu garażu jedną z najważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć, jest wybór odpowiedniej bramy. Jednymi z najpopularniejszych są obecnie warianty segmentowe, które znaczną liczbę swoich zwolenników zawdzięczają licznym zaletom związanym z ich funkcjonalnością, a także doskonałym wyglądem. Co wyróżnia tego rodzaju bramy? Dlaczego warto na nie postawić?

Jakie zalety mają bramy garażowe segmentowe?

Jak sama nazwa wskazuje, bramy garażowe segmentowe składają się z kilku segmentów. Poszczególne ich elementy są przesuwane po specjalnych prowadnicach w górę. Ten sposób na zamknięcie pomieszczenia umożliwia znaczne zaoszczędzenie miejsca do przechowywania. Dzięki temu, że podczas otwierania, a także zamykania bramy żaden jej fragment nie wystaje poza garaż, możliwe jest parkowanie tuż przy budynku. Zwracają na to uwagę szczególnie osoby, które mają niewiele miejsca na podwórku na zaparkowanie auta w innym miejscu.

Z drugiej strony, bez obaw można również ustawiać rzeczy w garażu w pobliżu bramy, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Warto także podkreślić, że wielu producentów bram segmentowych umożliwia ich wykończenie zgodnie z potrzebami i dopasowanie do elewacji budynku. Ponadto pionowy sposób otwierania garażu jest bezpieczniejszy dla użytkowników niż klasyczne rozwiązania. Bramy garażowe pochodzące od sprawdzonych dostawców zazwyczaj zapewniają również odpowiednią izolację termiczną, a także akustyczną. Co więcej, skutecznie chronią dobytek przed złodziejami.

Kiedy warto postawić na segmentową bramę garażową?

Segmentowa brama garażowa sprawdzi się niemal wszędzie. Dzięki możliwości jej wykończenia zgodnie z oczekiwaniami niezależnie od tego, czy dany obiekt jest utrzymany w stylu nowoczesnym, czy jego właściciele stawiają na aranżacje klasyczne, możliwe będzie dopasowanie jego zamknięcia do elewacji czy dachu. Ponadto tak jak wcześniej zostało wspomniane, brama garażowa segmentowa zda egzamin wszędzie tam, gdzie ważne jest zaoszczędzenie miejsca.

35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page