top of page
Szukaj
  • tymoteuszwitkowski4

Podział bram garażowych ze względu na sposób otwierania

Zaktualizowano: 7 paź 2021

Wykańczanie domu wiąże się z koniecznością wyboru wielu rozwiązań. Z uwagi na to, że wygląd elewacji, dach czy stolarka okienna stanowią wizytówkę budynku, warto pamiętać o tym, aby wybrane rozwiązania były nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Obok drzwi zewnętrznych czy żaluzji fasadowych na uwagę zasługują też bramy garażowe. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na to, aby móc wygodnie z nich korzystać niezależnie od pory roku, a także by pasowały do elewacji czy innych elementów wykończenia. W dzisiejszym wpisie omówimy, jak dzielimy bramy garażowe ze względu na sposób otwierania.


Czym się charakteryzują bramy rolowane i bramy uchylne?


Mnogość decyzji, które muszą podjąć osoby wykańczające dom, może przytłaczać. Drzwi i rolety zewnętrzne czy okna to jedne z ważniejszych elementów. Nie należy również zapominać o bramie garażowej, która ma duże znaczenie w kontekście postrzegania budynku. Warto też zadbać o to, aby móc wygodnie z niej korzystać.


Pierwszym rodzajem bram garażowych są bramy rolowane, które wyróżniają się przede wszystkim tym, że zajmują mało miejsca, ponieważ nie mają prowadnic pod sufitem. Sposób ich otwierania i zamykania przypomina działanie rolet zewnętrznych – po uruchomieniu silnika płaszcz nawijany jest na wał. Kolejnym rodzajem są bramy uchylne, które wiele osób wybiera z uwagi na niską cenę. Należy jednak pamiętać, że wymagają dużej ilości miejsca w garażu i na podjeździe. Takie bramy są dostępne w wersji mechanicznej i ręcznej.


Kiedy warto wybrać bramy segmentowe, a kiedy rozwierane?


Kolejnym rodzajem bram garażowych są bramy sekwencyjne, czyli segmentowe. Ich konstrukcja składa się z kilku segmentów (najczęściej od 3 do 6), które są połączone zawiasami. Takie bramy cieszą się dużą popularnością z uwagi na łatwość uruchamiania. Oprócz tego nie zajmują dużo miejsca, a do tego są szczelne.


Ostatnim rodzajem bram garażowych są bramy rozwierane. Jest to klasyczny rodzaj bram, który dziś jest wybierany stosunkowo rzadko. Podobnie jak bramy uchylne potrzebują dużo miejsca przed garażem. Co więcej, najczęściej zdarza się tak, że wymagają ręcznej obsługi, co nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem.

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page