top of page
Szukaj
  • tymoteuszwitkowski4

Rolety czy żaluzje — jakie osłony wybrać do okien?

Zaktualizowano: 7 cze 2022

Osłony okienne pozwalają skutecznie ograniczyć dopływ promieni słonecznych do wnętrza mieszkania. Co więcej, ich rola jest nieoceniona, jeśli chcemy się uchronić przed spojrzeniami sąsiadów. Jakie jednak produkty będą funkcjonalne, a przy tym nie wpłyną negatywnie na wygląd pomieszczeń? Rolety czy żaluzje — w jakie osłony okienne lepiej zainwestować?

Czym charakteryzują się żaluzje?

Żaluzje są wykorzystywane od wielu lat zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach użyteczności publicznej. Są one złożone z listewek, które można dowolnie obracać, co pozwala na wybór, jak nasłonecznione ma być dane wnętrze. Najczęściej tego rodzaju produkty są wykonywane z aluminium — materiału, który niestety wpływa na szybkie nagrzewanie się wnętrza. Obecnie można spotkać na rynku nowoczesne modele żaluzji, jednak są one wypierane przez rolety.

Jakie zalety mają rolety?

Osoby, które szukają nowoczesnych osłon okiennych, powinny zwrócić uwagę na rolety wewnętrzne. Dzięki temu, że są tworzone z wielu różnych materiałów w odmiennych kolorach czy wzorach, bez trudu można znaleźć wariant, który będzie pasować do aranżacji określonego wnętrza. Niezależnie od wybranego modelu, jeśli postawi się na produkt od sprawdzonego dostawcy, można być również pewnym, że skutecznie ograniczy on dopływ światła do pomieszczenia. Alternatywą dla rolet wewnętrznych są te zewnętrzne, które dodatkowo mogą ochronić dom przed włamaniem. Wiele osób zwraca również uwagę na to, że tego rodzaju produkty zapewniają poprawę bilansu energetycznego budynku.

Żaluzje czy rolety — na co postawić?

Pozostaje odpowiedź na najważniejsze pytanie — żaluzje czy rolety? Wiele zależy od preferencji domowników, jednak jeśli szukamy rozwiązania, które będzie łączyć funkcjonalność z estetyką, warto postawić na nowoczesne rolety. Dzięki nim można skutecznie podkreślić charakter wnętrza. Jeśli natomiast nie chce się montować nic na oknach wewnątrz domu, warto wybrać rolety zewnętrzne, zwiększające dodatkowo bezpieczeństwo domowników.

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page