top of page

SYSTEM NADSTAWNY SKB STYROTERM

Funkcjonalność
System rolet nadstawnych SKB Styroterm to wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które powstało z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Produkt ten może być stosowany zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również w trakcie modernizacji już istniejących budynków podczas wymiany stolarki okiennej. Podobnie jak w przypadku systemu Opoterm, montaż rolety polega na bezpośrednim osadzeniu skrzynki na ramie okiennej za pomocą odpowiednio dobranego profilu adaptacyjnego. W ofercie firmy Aluprof dostępnych jest kilka wariantów, które są dopasowane do 90% profili dostępnych na rynku. System SKB Styroterm został zaprojektowany do całkowitej zabudowy w ociepleniu, dzięki czemu skrzynka pozostaje niezauważalnym elementem fasady budynku.

Budowa
Głównym elementem tego produktu jest skrzynka, która została wykonana ze specjalnie zaprojektowanego na życzenie firmy Aluprof materiału, charakteryzującego się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach: 260 x 260mm oraz 300 x 300mm. Zaletą tego produktu jest także możliwość wyboru sposobu rewizji od wewnątrz bądź od zewnątrz pomieszczenia, co jest niezwykle istotne w przypadku usług serwisowych. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia zastosowanie w skrzynce mechanizmu żaluzji fasadowych. Dzięki temu można estetycznie zestawić na tej samej elewacji rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe, zapewniając jednorodny wygląd elewacji budynku. Pancerz rolety może być wykonany z profili wypełnionych pianką oraz profili tworzywowych. Rolety w systemie STYROTERM mogą być wyposażone w moskitierę zabudowaną w skrzynce. Jej montaż dzięki technologii „click” jest bardzo szybki i łatwy.

Komfort obsługi
Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

Walory użytkowe
Rolety w systemie SKB Styroterm stanowią niezwykle wszechstronne rozwiązanie. W porze zimowej bowiem znaczenie ograniczają straty ciepła przez okna i drzwi, podczas gdy latem doskonale zabezpieczają pomieszczenia przed przegrzewaniem latem. Po pozwala na znaczne oszczędności, nawet do 30% w skali roku. Co więcej, dzięki integracji z moskitierą stano­wią barierę, która zabezpiecza wnętrze domu przed obecnością dokuczliwych owadów.

Plaleta kolorów
Duży wybór kolorów w palecie standardowej profili PA umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. W ofercie dostępne są także kolory drewnopodobne. Powłoki kolorystyczne elementów ekstrudowanych wykonywane są metodą lakierowania proszkowego, co zapewnia wysoką  jakość i trwałość produktu i umożliwia polakierowanie na dowolny kolor z palety RAL.

Więcej pytań?

bottom of page